História materskej školy Profil materskej školy Školský poriadok Tlačivá

Profil materskej školy

VLASTNÉ ZAMERANIE ŠKOLY

Vízia materskej školy:

Naša materská škola, náš dom, naša rodina.

Katolícka materská škola obohacuje výchovu a vzdelávanie o kresťanskú výchovu a náboženstvo, spolupracuje s rodinou a ďalej podporuje rodinnú výchovu. Vlastné zameranie našej materskej školy vychádza z celkového zamerania kresťanskej školy a z princípov, pre ktoré bola založená – ako odpoveď na žiadosť rodičov vychovávať svoje dieťa v materskej škole v kresťanskom duchu so základmi náboženského života.

Poslaním školy je výchova a vzdelávanie detí od ranného veku po vstup do základnej školy. To zahŕňa rozvoj osobnosti dieťaťa vo všetkých rovinách: prirodzenej, kognitívnej, prosociálnej, kultúrnej i náboženskej. V duchu kresťanskej rodinnej atmosféry zabezpečujeme deťom spokojný život, chránime ich duševné i telesné zdravie, podporujeme kladné sebavedomie, obohacujeme sociálnu skúsenosť, rozvíjame pozitívny vzťah k Bohu, druhým ľuďom, svojmu okoliu, k prírode a ku spoločenským, kresťanským i kultúrnym hodnotám. V tomto duchu preferujeme preventívnu výchovu ako konkrétny spôsob výchovy, ktorý má na zreteli dobro spoločnosti i Cirkvi. Prináša výchovu kresťanským štýlom k hodnotám ako je: úcta k životu, sloboda, spravodlivosť, čestnosť, pravdovravnosť, pracovitosť, zodpovednosť.

Do  našej materskej škole chceme vnášať ducha radosti, zábavy a priateľstva. V deťoch chceme budovať základné hodnoty, ktoré nie sú dôležité len pre ľudí - kresťanov, ale pre každého dospelého zrelého človeka.

V materskej škole sú tri triedy, v ktorej vyučuje 5 kvalifikovaných učiteliek. Materská škola je umiestnená v dvoch budovách v blízkosti farského kostola. Poskytuje celodennú aj poldennú starostlivosť deťom vo veku od 2 do 6 rokov a deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou.

V materskej škole ponúkneme záujmovú činnosť – krúžok anglického jazyka, futbalový krúžok, výtvarný krúžok, tvorivé dielne.

Materská škola prijíma dieťa tak, ako bolo Bohom stvorené, akceptuje individualitu každého dieťaťa, pristupuje ku každému dieťaťu ako k originálu, vytvára emocionálnu rovnováhu medzi deťmi. Chce vytvárať pokojnú, vyrovnanú klímu podľa vzoru Svätej Rodiny, ktorá umožňuje adekvátny rozvoj každého dieťaťa a jeho sebauplatnenia v školskom prostredí, tiež spravodlivé prostredie, v ktorom je akceptovaná identita každého subjektu.

• Katolícka materská škola Svätej Rodiny
    Ormisova 585/15