Zápis do materskej školy

Zápis detí do materskej školy na školský rok 2021/2022

Oznámenie o zápise detí na predprimárne vzdelávanie do materskej školy v školskom roku 2021/2022

Podanie žiadosti o prijatie dieťaťa do MŠ:

Riaditeľka MŠ oznamuje zákonným zástupcom, že prijímanie žiadostí o prijatie dieťaťa do materskej školy (MŠ) sa uskutoční v dňoch 21. mája a 24.mája 2021.

Dieťa sa na predprimárne vzdelávanie prijíma na základe žiadosti zákonného zástupcu. Súčasťou žiadosti je potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa obsahujúcej údaj o povinnom očkovaní dieťaťa.

Žiadosť musí byť podpísaná obidvomi zákonnými zástupcami.

Žiadosť o prijatie dieťaťa do MŠ môže zákonný zástupca podať:

•  e- mailom na erika.vaclavikova@gmail.com (po doručení žiadosti bude prijímateľovi odoslaný potvrdzujúci e-mail o prevzatí žiadosti),
  • vhodením do poštovej schránky na budove MŠ,
  • zaslaním do elektronickej schránky MŠ,
  •  poštou alebo kuriérom na adresu MŠ.

Vydanie rozhodnutia o prijatí/neprijatí dieťaťa do MŠ:

Riaditeľka MŠ bude rozhodnutie o prijatí/ neprijatí dieťaťa do MŠ na predprimárne vzdelávanie odovzdávať osobne po vyzvaní sms správou alebo posielať poštou na korešpondenčnú adresu (uvedenú v žiadosti o prijatie dieťaťa do MŠ) s adresátom mena a priezviska zákonného zástupcu dieťaťa.

Rozhodnutie o prijatí/neprijatí dieťaťa do MŠ vydá riaditeľka najneskôr do 15.06.2021.

Zákonné podmienky pri prijímaní detí do MŠ na šk. rok 2021/2022:

Prednostne sa prijímajú deti, ktoré:

• do 31.08.2021 dovŕšili piaty rok veku, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné,
  • do 31.08.2021 dovŕšili šiesty rok veku, ale nedosiahnu školskú spôsobilosť, takže pokračujú v plnení predprimárneho vzdelávania na materskej škole.

Ostatné podmienky prijímania (pri záujme prekračujúcom kapacitné možnosti MŠ):

Prednostne sa prijímajú:

• deti, ktorých súrodenci navštevujú materskú školu,
  • deti, ktoré sú pokrstené
  • zostupne- podľa dátumu narodenia.

Povinné predprimárne vzdelávanie po dovŕšení 5. roku veku dieťaťa plní dieťa v materskej škole, v ktorej spádovej oblasti má trvalý pobyt. Deti, ktoré navštevujú materskú školu pred dovŕšením veku, od ktorého je predprimárne vzdelávanie povinné, pokračujú v povinnom predprimárnom vzdelávaní v príslušnej materskej škole.

• Katolícka materská škola Svätej Rodiny
    Ormisova 585/15